Beseda: Léčivé byliny podzim

fyto pozvánka obrázek

DOČASNÉ ZRUŠENÍ BESED:

Mrzí nás to, ale v současné době jsou zrušeny všechny besedy pořádané pod projektem Lékárnice maminky do odvolání. Důvodem je zpřísňující se podmínky a riziko nákazy covid-19. O konání besed v dalším období nebo o nahrazení zrušených akcí bude rozhodnuto podle epidemiologické situace v ČR. Věříme, že se zase setkáme, jakmile toto období překonáme.

CO SE DOZVÍTE NA TÉTO BESEDĚ?
Léčivé rostliny byly po tisíciletí žádanými průvodci lidstva a v dnešní době post-chemické se opět stávají oblíbenými pomocníky v boji s nejrůznějšími nemocemi.  Umíme je ale používat?

Pojďme si spolu povídat o bohatství v bylinách ukrytém i rizicích jejich používání, která často plynou z nedostatku kvalitních informací.

Jak se naučit poznávat léčivé rostliny, kde a kdy je sbírat? Jaký je rozdíl mezi čerstvou a sušenou bylinou, extraktem v tobolce či tabletě a bylinným tekutým extraktem? Jak se vyznat v doplňcích stravy? Kde kupovat sušené byliny? Kdo mi zaručí obsah prospěšných látek a účinnost bylinného přípravku?

Na které problémy můžeme bezpečně použít léčivé byliny a kdy bychom měli navštívit lékaře?

Seznámíme se spolu se základními pravidly sběru rostlin, popovídáme si o sušení a jiných způsobech konzervace i o komerčně dostupných bylinných přípravcích. Provedeme vás vším, co potřebujete znát o těchto vybraných právě rostoucích léčivých rostlinách: šípku, kopřivě, měsíčku, řebříčku a pampelišce, a některých dalších rostlinách.

Jak v lidském těle působí a jak si je bezpečně obstarat a co nejlépe využít.

Jestli vás zajímají léčivé rostliny a chcete se dostat ke kvalitním informacím o nich, které budete moci rovnou použít, sledujte nás a přijďte na naši besedu. Toto téma poběží od podzimu jako cyklus besed o léčivých bylinách. Společně probereme tato i další témata, která vás budou zajímat.

 

RGB

Zajímá Tě nějaké téma ohledně zdraví nejen dětí, který na blogu není? Napiš nám, máme rády nové podněty k tvorbě článků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Štítky