Odpověď na: Nemoc

Poradna kojenci a batolata Nemoc Odpověď na: Nemoc

#830

Pokud je Vaše dcerka nemocná poprvé v 17 měsících, zdá se, že má zdravý kořínek. Naše tělo se opravdu chová jinak, když je nemocné a většinou máme sníženou chuť k jídlu (přesně tak, jak sama píšete). V nemoci je víc než jídlo důležitý příjem tekutin, který je u Vaší dcerky v pořádku. Pokud jí nechutná mléko, můžete ho klidně na několik dní vynechat. Ze stravy zkuste spíš potraviny jemnější chuti a třeba i dobře rozmixované. Pokud ani takové jídlo nebude chtít, můžete dcerce do nápojů přidávat jako rychlý zdroj energie hroznový cukr, který seženete v lékárně.
Pokud by se situace nelepšila, měla byste dcerku sledovat – není malátná, není dezorientovaná, není abnormálně spavá? Pokud ano, neváhejte navštívit lékaře.
Nepíšete, proč má dcerka naordinovaná antibiotika. Infekce mohou být různé a některé jsou v oblasti úst a hrdla, takže se (nejen) dětem špatně polyká – i to může být důvodem zdánlivého nechutenství Vaší dcerky.
Antibiotika, která máte předepsaná mají rychlý nástup účinku, ale pro vyléčení je nutné užívat je 7 až 10 dní. To, prosím, neošiďte.
Přeji Vám brzké uzdravení, ale pokud nechutenství bude dál pokračovat nebo se dcerce přitíží, zase napište nebo dcerku vemte k lékaři.