Odpověď na: Nosní sprej s mořskou vodou pro roční dítě

Poradna kojenci a batolata Nosní sprej s mořskou vodou pro roční dítě Odpověď na: Nosní sprej s mořskou vodou pro roční dítě

#838

Dobrý večer,
princip účinku nosních sprejů s mořskou vodou není paradoxně založen na obsahu mořské vody, ale na jejich hypertonicitě (hrozné slovo, já vím). Díky této vlastnosti nosního spreje po jeho aplikaci zduřelá sliznice v nose oplaskne a člověku se lépe dýchá.. Na procentu mořské vody v přípravku tedy nezáleží, v některých výrobcích ji lze nahradit např. solným roztokem. Nosní spreje s obsahem mořské vody jsou právě vhodné na vodnatou rýmu, kterou popisujete.
Faktem ale zůstává, že v mořské vodě není pouze sůl, která hypertonicitu způsobuje, ale i jiné, pro organizmus příznivé, minerály.
Nosní spreje s mořskou vodou mohou být mechanické nebo s hnacím plynem. Physiomer je právě hnaný plynem, proto má vyšší tlak. Pokud jste s ním spokojená, zvolte jej příště zase. Je to kvalitní přípravek. Privátní značku, kterou jste zakoupili, neznám, ale myslím, že se od ostatních nosních sprejů výrazně lišit nebude.
Vždy však dbejte, abyste koupili přípravek odpovídající věku Vašeho dítěte.

Doufám, že se Vám moje rada zase bude hodit.
Děkujeme za Váš druhý dotaz a důvěru.