Odpověď na: léky – těhotenství

Poradna ostatní dotazy léky – těhotenství Odpověď na: léky – těhotenství

#890

Dobrý den,

Macmiror a Polygynax jsou určeny k lokální terapii (česky řečeno místní léčba) a nemusíte se obávat dramatického prostupu obsažených léčivých látek a jejich dlouhodobého přetrvávaní
v organismu. Krátce po ukončení léčby můžete ve svém plánu pokračovat. Je dobré se zamyslet nad výsledkem terapie, zda-li přeléčení zánětu bylo úspěšné a oba s partnerem začínáte pokus o malého potomka zdrávi. Vyhnete se tak případnému riziku dále Vás léčit hned v prvních týdnech těhotenství, kdy je plod vůči cizorodým látkám nejcitlivější.
Lék Faktu je možné krátkodobě používat během těhotenství (nikoli však pravidelně), jedná se opět o místní léčbu, takže se v tomto případě nemusíte obávat a dodržovat dlouhé časové odstupy od poslední aplikace. Opět podotýkám, že pokud je Váš stav (hemoroidy, trhliny, zákrok?) neuspokojivý a vyžaduje nějakou razantnější léčbu, zkonzultujte problém s lékařem a snažte se jej vyřešit před otěhotněním. Během těhotenství bych doporučila jako vhodnější např. aplikaci přípravku Preparation H, který je určený i pro těhotné ženy. Většinou mívají těhotné ženy potíže se zácpou, je dobré preventivně znát tuto informaci a vhodně se stravovat, přijímat dostatek tekutin a dopřát si i pohyb, např. pravidelně chodit na vycházky, pokud to stav dovoluje. Určitě se Vám celé těhotenství bude věnovat Váš gynekolog a případný režim pomůže upravit podle Vaší konkrétní situace.

Hodně zdaru, zdravím
Jana Šolínová