O projektu
Lékárnice maminky

Přehrát video

Jsme zdravotnice, ale především maminky, které díky zkušenostem s vlastními dětmi získaly nový pohled na svou profesi.

Farmabyznys
vs.
paléčitelství

Žijeme v době farmabyznysu, který se snaží protlačit koncovému spotřebiteli – pacientovi co největší množství léčiv. A právě lékárník může za tárou určit pomyslný mantinel mezi účinnou a efektivní léčbou a neracionální a nadbytečnou spotřebou.

Na druhé straně je doba dalšího extrému, který těží z fobie k době chemické. Vlna léčitelů, zázračníků, babských rad a velmi atraktivního návratu k přírodě. Zní to hezky přirozeně, že? Mnohdy se však jedná o rady zcestné, neúčinné a nezřídka jenom lákající ke koupi „zaručeně účinných“ přírodních přípravků.

Jaká cesta je ta správná?

Máme tu farmabyznys na jedné straně, zázračné léčitele zase na straně druhé. Mezi tím vším rozsáhlá diskuzní fóra na internetu. V nich mnohdy hledáme odpovědi ohledně zdraví nejen našich dětí. Často se pak setkáváme s více či méně účinnými tipy od “anonymního” rádce.

Věděli jste, že takové rady předávané po internetu ale bývají nezřídka také zdraví škodlivé? Jak tedy v dnešním světě získávat kvalitní a užitečné informace o zdraví a léčení?

Věříme, že existuje cesta, která nejen maminky naučí rozeznávat výše uvedené extrémy.

Cíl projektu
Lékárnice maminky

Rozhodly jsme se právě proto oživit skvělý projekt České lékárnické komory Lékárnice maminky a jít mezi vás přednášet. Rády bychom vám nabídly interaktivní a objektivní besedy, a to zejména bez mýtů. Besedy na základě poznatků moderní medicíny a přesto trochu jinak, plné konkrétních a praktických rad. Klademe důraz na osobní přístup, vítáme živé diskuze.

Hlavním cílem tohoto projektu je ukazovat ostatním cestu šetrného a účinného léčení nejen dětí. Cestu, která vychází ze současného vědeckého poznání, a přitom respektuje individualitu každého dítěte a intuici každé matky. Cestu, která nedělí léky na „konvenční“ a „alternativní“, ale hledá pro každý případ léky šetrné a účinné. Společně hledáme postupy, které neodstraňují pouze příznaky, ale hledají a odstraňují příčiny problémů.

Kromě besed se zabýváme také publikační činností. Tvoříme pro vás články, které souvisejí s nejčastějšími zdravotními obtížemi nejen u dětí. Smyslem je poskytnout kvalitní zdroj informací, které navazují na naše témata, probíraná během besed.

Lékárnice maminky ve vašem městě

Kde se s námi můžete setkat? V mateřských centrech, kavárnách či kdekoliv jinde, kde je to nám a dětem příjemné. Naplňuje nás to, rády totiž od plotny a nekonečného uklízení hraček na chvíli utečeme. Unikáme do světa starostí obyčejných maminek, abychom nabídly kvalitních zdroj nezávislých informací v oblasti zdraví nejen jejich dětí.

Zkuste nás kontaktovat. Třeba se setkáme osobně na besedě ve vašem městě.
Tým Lékárnic maminek

Sleduj nás

Sledujte nás na sociálních sítích, kde informujeme o nových článcích a připravovaných besedách.