Bolest svalů

Poradna ostatní dospělí Bolest svalů

Zvolené téma obsahuje celkem 1 odpověď. Do diskuze (1 diskutujícího) se naposledy zapojil uživatel Mgr. Michaela Bažantová Mgr. Michaela Bažantová a poslední změna proběhla před 2 roky, 1 měsícem.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #773 odpověď

  Dobrý den,
  můžete mi prosím poradit něco na stuhlé svaly? Mám problémy už 4 roky s krční páteří – blokuje se mi, tuhnou mi svaly hlavně na ramenech. Poslední dobou to pokračuje i níže. Existují nějaké léky, vitamíny? Chodím na rehabilitaci, ale nepomáhá to. Výsledek je krátkodobý, téměř žádný. řekli mi, že mám oslabené mezilopatkové svaly,ale to říkají všem. Nechci neustále jíst léky proti bolesti, zajímala by mne nějaká účinná léčba. Zatím mi nikde nepomohli. Byla jsem u neurologa, ale také mi nepomohl. Nevím, na koho se mám ještě obrátit.

  Děkuji.

  #774 odpověď

  Dobrý den,
  na ztuhlé svaly jsou opravdu vhodné masáže a rehabilitace a každodenní domácí cvičení. Nevzdávejte to, Vaše mezilopatkové svaly se pravidelným cvičením zase zpevní. Také můžete zkusit kondiční plavání. Z přípravků dostupných v lékárně Vám mohu doporučit lék, který obsahuje kombinaci hořčíku a vitamínu B6 – můžete ho užívat samostatně nebo jako doplněk k lékům proti bolesti. Také si můžete sama zakoupit přípravek s guajfenesinem (ale u některých jedinců může způsobovat snížení pozornosti nebo ospalost, proto doporučuji užívat spíše před spaním). K domácím masážím můžete použít hřejivé masti nebo oleje. Také byste mohla vyzkoušet infralampu – lze ji také zakoupit v lékárně, popř. ji některé lékárny půjčují.

Prohlížíte 2 příspěvky - 1 ze 2 (celkem z 2)
Odpověď na: Bolest svalů
Osobní informace: