Kosmetická výbavička pro miminko

Poradna kojenci a batolata Kosmetická výbavička pro miminko

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #821

  Dobrý den,

  jelikož obchody jsou plné nejrůznější dětské kosmetiky, tápu v tom, co je vlastně opravdu nutné pro miminko pořídit? Všeobecně panuje názor, že méně je více a hlavně co se týče kosmetiky u miminek, co tedy patří mezi základní hygienické přípravky, bez kterých se neobejdu a jaké vybrat, aby byly kvalitní ale zároveň nebyly zbytečně předražené? A ještě jeden dotaz týkající se hygieny kojících matek, jaké jsou vhodné sprchové gely, aby nevadily miminku a nenarušily tak kojení?

  Děkuji za radu.

  #822

  Dobrý den,

  doporučuji k přečtení článek o péči o kůži miminek a malých dětí. V článku jsou shrnuty nejdůležitější zásady, na které je dobré myslet. Doporučení konkrétního přípravku je velmi problematické, protože citlivost dětí k jednotlivým produktům se může velmi lišit a Vaše děťátko může špatně reagovat i na velmi kvalitní kosmetiku . V mnoha lékárnách jsou k dispozici vzorečky dětské kosmetiky, zkuste se poptat a případně produkty vyzkoušet v malém. Do jisté míry platí pravidlo, že když se zaměříte na produkty renomovaných výrobců léčebné kosmetiky, je šance na lepší výsledek za vyšší cenu, nicméně toto pravidlo jako v každé oblasti lidské činnosti neplatí jednoznačně a vždy. Pro začátek můžete zkusit i jednoduchou, ale osvědčenou „leniensku“ a „rybí mast“ na zadeček a podle případných potřeb se později domluvte ve Vaší oblíbené lékárně a s pediatrem. Před porodem není nutné dělat si velké zásoby dětské kosmetiky.
  Hygiena kojící maminky spočívá v běžné hygieně, bradavky doporučuji oplachovat jednou denně při sprchování vlažnou vodou bez mýdel, šampónů a sprchových gelů, při pocitu nedostatečné hygieny můžete využít omytí jemným dětským mýdlem s důkladným opláchnutím. Přebytečná snaha o hygienu bradavky vysušuje, zatěžuje a vede k praskání a bolestivosti při kojení. Důležitá je péče o správný výběr velikosti a materiálu podprsenky (nejlépe měkká bavlna) a pravidelné používání vložek do podprsenky. Při omývání je důležité bradavky nijak mechanicky nezatěžovat a netřít, při manipulaci s prsy během kojení je dobré si předem umýt ruce z důvodu přenosu nečistot a případné infekce. K ošetření bradavek a prsů jsou přímo určené krémy a masti (např. Bepantheń mast, hojivá mast s dexpanthenolem).
  Pokud byste využila konkrétnější doporučení, zkuste najít nejbližší maminku lékárnici ve Vašem okolí a domluvit se osobně. Pokud nemáte tuto možnost, zkuste přemýšlet, ve které lékárně v okolí jsou ochotní se Vašemu problému nejlépe a dlouhodobě věnovat.

  S pozdravem Jana Šolínová

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Fórum ‚kojenci a batolata‚ nepřijímá nové témata ani odpovědi.