Léky na nachlazení při kojení

Poradna maminky Léky na nachlazení při kojení

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #779

  Dobrý den, vždy několikrát během zimy jsem nachlazená (rýma, kašel). Většinou to začíná pálením v krku, pak přijde suchý kašel, odkašlávání, rýma. Co lze v takovémto případě používat? Jako nejnepříjemnější považují suchý kašel, který pak přechází v silné zahlenění a odkašlávání. Nutno ještě zmínit, že kojím. Předem děkuji za odpověď.

  #780

  Dobrý den. Popisujete zcela standartní průběh nachlazení tak jak se obvykle uvádí. Přípravků použitelných při kojení je celá řada. Lokální dezinfekce hrdla ve formě pastilek (Septisan),kloktadla z heřmánku, na suchý kašel zcela zajisté přípravky s obsahem butamirátu (Tussin, Sinecod), při zahlenění léky s ambroxolem (Mucosolvan, Ambrobene …aj.), případně bylinné preparáty na bázi jitrocele, mateřídoušky. Homeopatické preparáty je možné také používat. Při bolestech a horečce můžete použít ibuprofen či paralen. Důležité je dodržovat dávkování, rozestupy, a pokud by nachlazený byl i váš drobeček, myslet na zásadu, že léky přechází do mléka a rozhodně by nemělo dojít k užívání téhož léku matkou i dítětem zároveň.
  Přeji pevné zdraví J.Šolínová

  #782

  Ahoj, mě začíná nachlazení, zrovna v tomto čase rýmou.. Chvíli mi z něj teče, pčíkám, pak je ucpaný, nepříjemné.. V lékárně jsem natrefila na Rymastop, který mi tam doporučili. Nutno podotknout, že jsem v 8. měsící. S tímto sprejem proti rýmě jsem spokojená. Je tedy moc silný, trvalo mi, než jsem si na to zvykla chvíli ale je zas fakt, že účinuje ihned a můžeme ho brát jak dlouho chceme, je čistě z bylinek.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Fórum ‚maminky‚ nepřijímá nové témata ani odpovědi.