Beseda: Podzimní léčivé byliny

fyto pozvánka obrázek

Termíny besed:

13. 9. – MC Medvídek, Miroslav, více info zde

14. 9. – Městská knihovna v Praze, Hostivař, více info zde

6. 10. – Regionální informační centrum, Zastávka u Brna, více info zde

 

CO SE DOZVÍTE NA TÉTO BESEDĚ?

Léčivé rostliny byly po tisíciletí žádanými průvodci lidstva a v dnešní době post-chemické se opět stávají oblíbenými pomocníky v boji s nejrůznějšími nemocemi.  Umíme je ale používat?

Pojďme si spolu povídat o bohatství v bylinách ukrytém i rizicích jejich používání, která často plynou z nedostatku kvalitních informací.

Jak se naučit poznávat léčivé rostliny, kde a kdy je sbírat? Jaký je rozdíl mezi čerstvou a sušenou bylinou, extraktem v tobolce či tabletě a bylinným tekutým extraktem? Jak se vyznat v doplňcích stravy? Kde kupovat sušené byliny? Kdo mi zaručí obsah prospěšných látek a účinnost bylinného přípravku?

Na které problémy můžeme bezpečně použít léčivé byliny a kdy bychom měli navštívit lékaře?

Seznámíme se spolu se základními pravidly sběru rostlin, popovídáme si o sušení a jiných způsobech konzervace i o komerčně dostupných bylinných přípravcích. Provedeme vás vším, co potřebujete znát o těchto vybraných právě rostoucích léčivých rostlinách: šípku, kopřivě, měsíčku, řebříčku a pampelišce, a některých dalších rostlinách.

Jak v lidském těle působí a jak si je bezpečně obstarat a co nejlépe využít.

Jestli vás zajímají léčivé rostliny a chcete se dostat ke kvalitním informacím o nich, které budete moci rovnou použít, sledujte nás a přijďte na naši besedu. Toto téma poběží od podzimu jako cyklus besed o léčivých bylinách. Společně probereme tato i další témata, která vás budou zajímat.

 

RGB

Zajímá Tě nějaké téma ohledně zdraví nejen dětí, který na blogu není? Napiš nám, máme rády nové podněty k tvorbě článků.

1 Comment

  1. Anna Hollein

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kde a kdy v Olomouci budete dělat Besedu Léčivé byliny?
    Můžu vás poprosit o všechny termíny, které se budou dělat v Olomouci? Děkuji, Anna Hollein

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Štítky