Odpověď na: IVF

Poradna ostatní dotazy IVF Odpověď na: IVF

#894

Dobrý den,
ohledně výše jmenovaných doplňků stravy bych ve Vašem případě volila ten Resveratrol. Nemá sice prokázané účinky klinickými studiemi, ale vědeckými pokusy bylo prokázáno pozitivní působení v ochraně buněk a jejich genetické informaci (DNA), konkrétně zabránění dělení chybné buněčné linie. Tím se zvyšuje šance na kvalitnější zrání vajíček a spermií. V případě, že se Vám zadaří otěhotnět, není tento doplněk stravy vhodný pro další užívání.
Omega mastné kyseliny se obecně v naší populaci doporučují z hlediska malé konzumace mořských ryb, jejich užíváním nic nezkazíte, pozitivnější účinky bych pak viděla i v případě otěhotnění.
Konzym Q10 by byl vhodnější spíše pro partnera na zlepšení kvality spermií, pokud je i zde nějaký problém. Užívání Activinu jako antioxidantu už je spíše zbytečné, nahradila bych ho tím Resveratrolem.
Jinak se zkuste ještě podívat na metodu Ludmily Mojžíšové a konkrétně mobilizaci kostrče, zlepší se tím prokrvení pánevní oblasti a celkově podmínky pro zdárnější uhnízdění embrya v děloze. Hodně úspěchů při druhém pokusu přeje Tereza Čámská.