IVF

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #893

  Dobrý den, poprosím o zodpovězení dotazu. Podstupuji již druhé IVF, první se bohužel nezadařilo. Lékař mi nabízí k jeho možnému částečenému ovlivnění – tedy ovlivnění kvality vajíček, přípravek Resveratrol. Ovšem, protože vše co se děje kolem IVF je také jeden velký byznys, ráda bych se zeptala na Váš názor, zda tento přípravek může zasahovat do kvality buňěk. Já jsem prozatím užívala Activin a Hema Omega mastné kyseliny. Dočetla jsem se také, že je možné zkusit Koenzym Q10. Poprosím o Váš názor, zda lze nějaký tento přípravek doporučit /Activin, Koenzym/ a zda je vhodné tyto přípravky nadále užívat i při případném těhotenství ? Děkuji.

  #894

  Dobrý den,
  ohledně výše jmenovaných doplňků stravy bych ve Vašem případě volila ten Resveratrol. Nemá sice prokázané účinky klinickými studiemi, ale vědeckými pokusy bylo prokázáno pozitivní působení v ochraně buněk a jejich genetické informaci (DNA), konkrétně zabránění dělení chybné buněčné linie. Tím se zvyšuje šance na kvalitnější zrání vajíček a spermií. V případě, že se Vám zadaří otěhotnět, není tento doplněk stravy vhodný pro další užívání.
  Omega mastné kyseliny se obecně v naší populaci doporučují z hlediska malé konzumace mořských ryb, jejich užíváním nic nezkazíte, pozitivnější účinky bych pak viděla i v případě otěhotnění.
  Konzym Q10 by byl vhodnější spíše pro partnera na zlepšení kvality spermií, pokud je i zde nějaký problém. Užívání Activinu jako antioxidantu už je spíše zbytečné, nahradila bych ho tím Resveratrolem.
  Jinak se zkuste ještě podívat na metodu Ludmily Mojžíšové a konkrétně mobilizaci kostrče, zlepší se tím prokrvení pánevní oblasti a celkově podmínky pro zdárnější uhnízdění embrya v děloze. Hodně úspěchů při druhém pokusu přeje Tereza Čámská.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Fórum ‚ostatní dotazy‚ nepřijímá nové témata ani odpovědi.