Beseda: Ekzém – Existuje cesta ke zdraví?

ekzém-pozvánka

CO SE DOZVÍTE NA TÉTO BESEDĚ?

Budeme si povídat o příčinách a léčení ekzému. Opět zazní možnosti uzdravení z pohledu kritického k mýtům a extrémům současné medicíny i léčitelství.

Víme, co se děje v kůži postižené atopickým ekzémem? Jak vzniká dermatitida a jak moc můžeme tento proces ovlivnit? Proč je kůže lidí s probíhajícím ekzémem tak odlišná? Je ekzém alergie?

Jak zvládat péči o ekzematickou kůži? Co má smysl, co se osvědčilo a kudy naopak cesta nevede? Existují přírodní možnosti léčby? Může nám pomoci metoda non-toxic nebo dieta? Jsou syntetické kortikoidy pro kůži škodlivé?

Budeme společně hledat způsoby léčení ekzému, které jsou šetrné, účinné a respektující individualitu každého.

A odpovíme si i na otázku, která trápí nejednu maminku atopických dětí: Existuje cesta k úplnému uzdravení?

S sebou si vezměte psací potřeby pro případné poznámky do připraveného materiálu, který si následně odnesete domů.

RGB

Zajímá Tě nějaké téma ohledně zdraví nejen dětí, který na blogu není? Napiš nám, máme rády nové podněty k tvorbě článků.

2 Comments

 1. Zuzana Kvíčalová

  Dobrý den,
  bude se někdy beseda opakovat? Anotace zní velmi zajímavě, mám doma dva lehké ekzematiky s opakovaným kašlem a rýmou; tém ekzému a alergie mě proto velmi zajímá.

  Předem děkuji za odpověď a přeji hodně štěstí s vaší osvětou :),
  Zuzana Kvíčalová

  • Ing. Mgr. Šárka Voříšková

   Dobrý den, velmi nás těší, že vás naše témata zajímají. Besedy na téma Ekzém bývají v zimě, na téma Alergie pak zpravidla v březnu až květnu. Téma Nachlazení míváme v září až v listopadu. Aktuální termíny přidáváme zpravidla začátkem měsíce. Přeji krásny den, Šárka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Štítky