Cykličnost, plodnost,… má cenu to řešit?

Pozadi

Některé ženy vnímají cykličnost jako dar, jiné se každý měsíc trápí s výkyvy nálad, podrážděností, bolestmi v podbřišku a dalšími nepříjemnostmi, které nám náš cyklus může přinést. Žena a menstruační cyklus jsou tu odpradávna a jsou přirozenou součásti koloběhu života. Má cenu to tedy řešit?

Do našich životů a dá se říct i do našeho přirozeného měsíčního rytmu se nabourává mnoho vymožeností moderního života. Ať už se jedná o antikoncepci, rychlý způsob života, dlouhodobý stres, mýty a předsudky nebo jiné faktory, které nám nedovolují sžít se s naším cyklem. Každá z těchto věcí nám přináší něco dobrého, má však i svá ale. Je tedy na každé z nás se rozhodnout, co v životě potřebujeme, co naopak nechceme a jak budeme svoje ženství prožívat.

Každá přirozeně menstruující žena prochází čtyřmi fázemi – menstruace, dozrávání vajíčka, ovulace a zánik vajíčka (fáze před menstruací). V každé této fázi máme jinou hladinu hormonů, která nás, ať už chceme nebo ne, ovlivňuje. A to nejen naše tělo, ale i naši mysl, naše rozpoložení. Pokud se nám podaří tyto fáze rozpoznat, respektovat je, nebránit se jim, a naopak v souladu s naším tělem využít jejich potenciál, můžeme sami sobě zajistit mnohem více pohody. A třeba i zlepšit některé negativní projevy, které menstruační cyklus mohou doprovázet. Někdy také sžití se se svým cyklem, může pomoci naladit své tělo na budoucí příchod miminka.

Chcete se dozvědět více o cykličnosti, plodnosti, o ženských obtížích, jak jim předcházet a jak je léčit? Trápí vás vaginální záněty, záněty močových cest nebo vás zajímá, jak zmírnit projevy menopauzy? Chcete vědět, jak zmírnit premenstruační syndrom nebo pomoci tělu s pravidelným menstruačním cyklem? To vše probíráme na besedách s názvem Zdravá žena.

A na závěr trochu odlehčení. Přijde muž za ženou, která má PMS a ptá se: “Proč, miláčku, vaříš oběd v pěti hrncích.“ PROTOŽE PROSTĚ PROTO!!!!!!!!!!

RGB

Zajímá Tě nějaké téma ohledně zdraví nejen dětí, který na blogu není? Napiš nám, máme rády nové podněty k tvorbě článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Štítky