inhalátor

Poradna kojenci a batolata inhalátor

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #850

  můj syn-5měsíců, plně kojen, dostal zánět hrtanu, ale nějak mi nikdo není přesně schopen říci z čeho to je abych se toho mohla příště vyvarovat. a ještě bych potřebovala vědět, zda bych si domů měla koupit inhalátor, pro případ, že by se mu to vrátilo, pokud ano tak jaký???? děkuji

  #851

  Omlouváme se za pozdní odpověď, rozhodla jsem se přesto ji doplnit. Bohužel dotaz byl překryt jiným a unikl naší pozornosti.
  Zánět hrtanu neboli laryngitida je onemocnění, které dokáže mít velice náhlý průběh, jednotlivé stavy mohou být různé u různých dětí. Někdy se jedná o virózu, jindy může jít o bakteriální onemocnění. Nejobvyklejší projevy, které mohou rodičům, kteří již zažili u své ratolesti něco podobného, napovědět, co se chystá, jsou štěkavý kašel, chrapot, pískot, horečky, dítěti se špatně dýchá, vyhledává polohu vsedě a dělá mu dobře chladný vlhký vzduch.
  Prevenci je obtížné doporučit. Samozřejmě je důležitá celková odolnost, zdravé stravování a životní styl, dostatek vitamínů. Dobré je zamezit styku s nemocnými osobami, dodržovat základní hygienické návyky. V suchých bytech zvlhčovat vzduch (pleny, ručníky) a nevystavovat dítě dlouhému pobytu ve velmi horkém či velmi studeném vzduchu (dýchání přes šálu), vyhýbat se prašnému prostředí, pro alergika může být zásadní kontakt s alergeny. Inhalace vodních par může být použita jako podpůrná metoda, nikoli však jako zásadní léčebná metoda. O případné inhalační léčbě za pomoci specifických léčiv musí rozhodnout lékař podle stavu a situace. Rodič by měl umět rozlišit, jak se zachovat, být vybaven urgentními léky používanými v akutních stavech, při závažné dušnosti či promodrávání dítěte je třeba zavolat rychlou záchrannou službu.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Fórum ‚kojenci a batolata‚ nepřijímá nové témata ani odpovědi.