Nemoc

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #829

  Maminky poraďte mi..:-( Malá má skoro 17m a jsme nemocné zatím ještě nemocná nebyla dostaly jsme ATB Ospamox nebo tak nějak..Zatím je bere od včera od 12 Tj. teď mela 4 dávku ale nechce mi skoro nic jist..Ráno sunar vypije jen půlku menší davky normálně dá celou velkou dávku..Na oběd nechtěla ani ťuk..Včera taky moc nejedla ale zase pije vypije mi normalně skoro 2L a to i ted..Co s tím:-( ja taky když jsem nemocná moc nejim ale co je ještě v normě a co už ne?A za jak dlouho ATB zaberou? Děkuji mooc 🙂

  #830

  Pokud je Vaše dcerka nemocná poprvé v 17 měsících, zdá se, že má zdravý kořínek. Naše tělo se opravdu chová jinak, když je nemocné a většinou máme sníženou chuť k jídlu (přesně tak, jak sama píšete). V nemoci je víc než jídlo důležitý příjem tekutin, který je u Vaší dcerky v pořádku. Pokud jí nechutná mléko, můžete ho klidně na několik dní vynechat. Ze stravy zkuste spíš potraviny jemnější chuti a třeba i dobře rozmixované. Pokud ani takové jídlo nebude chtít, můžete dcerce do nápojů přidávat jako rychlý zdroj energie hroznový cukr, který seženete v lékárně.
  Pokud by se situace nelepšila, měla byste dcerku sledovat – není malátná, není dezorientovaná, není abnormálně spavá? Pokud ano, neváhejte navštívit lékaře.
  Nepíšete, proč má dcerka naordinovaná antibiotika. Infekce mohou být různé a některé jsou v oblasti úst a hrdla, takže se (nejen) dětem špatně polyká – i to může být důvodem zdánlivého nechutenství Vaší dcerky.
  Antibiotika, která máte předepsaná mají rychlý nástup účinku, ale pro vyléčení je nutné užívat je 7 až 10 dní. To, prosím, neošiďte.
  Přeji Vám brzké uzdravení, ale pokud nechutenství bude dál pokračovat nebo se dcerce přitíží, zase napište nebo dcerku vemte k lékaři.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Fórum ‚kojenci a batolata‚ nepřijímá nové témata ani odpovědi.