Nosní sprej s mořskou vodou pro roční dítě

Poradna kojenci a batolata Nosní sprej s mořskou vodou pro roční dítě

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Autor
  Příspěvky
 • #837

  Dobrý den,

  prosila bych o radu při výběru spreje s mořskou vodou pro prevenci rýmy a při léčbě rýmy (jen lehčí formy – krátkodobá, spíš vodová). Na obojí jsme používali pro ročního syna Physiomer Baby, teď manžel přinesl sprej z privátní řady Dr. Maxe a koukala jsem, že obsahuje jen 30% mořské vody a nestříká pod takovým tlakem, jak jsme zvyklí. Tak by mě zajímalo, zda je lepší 100% mořská voda, případně který konkrétní produkt byste mi doporučily.

  Děkuji předem, s pozdravem

  VM

  #838

  Dobrý večer,
  princip účinku nosních sprejů s mořskou vodou není paradoxně založen na obsahu mořské vody, ale na jejich hypertonicitě (hrozné slovo, já vím). Díky této vlastnosti nosního spreje po jeho aplikaci zduřelá sliznice v nose oplaskne a člověku se lépe dýchá.. Na procentu mořské vody v přípravku tedy nezáleží, v některých výrobcích ji lze nahradit např. solným roztokem. Nosní spreje s obsahem mořské vody jsou právě vhodné na vodnatou rýmu, kterou popisujete.
  Faktem ale zůstává, že v mořské vodě není pouze sůl, která hypertonicitu způsobuje, ale i jiné, pro organizmus příznivé, minerály.
  Nosní spreje s mořskou vodou mohou být mechanické nebo s hnacím plynem. Physiomer je právě hnaný plynem, proto má vyšší tlak. Pokud jste s ním spokojená, zvolte jej příště zase. Je to kvalitní přípravek. Privátní značku, kterou jste zakoupili, neznám, ale myslím, že se od ostatních nosních sprejů výrazně lišit nebude.
  Vždy však dbejte, abyste koupili přípravek odpovídající věku Vašeho dítěte.

  Doufám, že se Vám moje rada zase bude hodit.
  Děkujeme za Váš druhý dotaz a důvěru.

  #839

  Dobrý večer,

  opět moc děkuji!

  S pozdravem a přáním hezkého dne

  VM

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 3 příspěvky - 1. až 3. (celkem z 3)
 • Fórum ‚kojenci a batolata‚ nepřijímá nové témata ani odpovědi.