ZÁCPA

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Autor
  Příspěvky
 • #762

  Dobrý den,mám 13 letou dceru a má problémy s vyprazdnováním.zkoušeli jsme fíkové kostky ale nějak to nepomohlo.s úpravou stravy máme trochu problém.nemůžu do ní nějak dostat dostatek zeleniny ani mléčných výrobků.puberta je děsná.Děkuji

  #763

  Dobrý den,
  u malého dítěte bychom si poradili trochu rychleji, se 13ti-letou slečnou už bychom měly být obezřetnější. Proto si, prosím, sama zodpovězte několik otázek: Jde o dlouhodobou záležitost od dětství? Nebo jde o akutní stav posledních cca dvou týdnů? Neprovází zácpu bolesti břicha? Nehubne Vaše dcera v poslední době? Nezměnilo se její chování v poslední době? Máte přehled o její stravě? I o tom, jak tráví volný čas? Pokud o některé z odpovědí pochybujete, můžeme uvažovat i o vážnějších poruchách. než je obyčejná zácpa (a můžete mě dále kontaktovat přímo mailem na mou adresu, kterou naleznete v kontaktech, abychom tyto možnosti probraly).
  Pokud budeme uvažovat o obyčejné zácpě, lze postupovat podle doporučení v článku o zácpě, který najdete přímo zde na našem webu – tedy úprava stravy, pravidelné podávání laktulózy, kterou si můžete volně koupit v lékárně, a režimová opatření. Laktulózu je potřeba podávat do doby, kdy bude stolice naprosto v pořádku, a teprve potom začít dávky léku postupně snižovat.

Aktuálně jsou na stránce zobrazeny 2 příspěvky - 1. až 2. (celkem z 2)
 • Fórum ‚děti od 6 let a junioři‚ nepřijímá nové témata ani odpovědi.