Beseda: Zdravá žena

ořez pro web

CO SE DOZVÍTE NA TÉTO BESEDĚ?

Ponoříme se do ženské cykličnosti, kterou dnes už moc neposloucháme a mnohdy i kvůli tomu vznikají potíže, jako je bolestivá menstruace, premenstruační syndrom, nepravidelná menstruace, oslabená plodnost ženy. Vysvětlíme si to vše z hlediska hormonálních hladin i z pohledu střídání čtyř ženských archetypů. Proč se během měsíce střídají mé nálady, proč mám někdy spoustu energie a jsem velmi společenská a jindy zase toužím po klidu a samotě? Zazní konkrétní tipy jak začít tyto signály těla poslouchat i jaké přírodní léky nám mohou s těmito obtížemi pomoci.

Opět si budeme povídat o zdraví a léčení z pohledu kritického k mýtům a extrémům současné medicíny i léčitelství. Budeme společně hledat cestu ke zdraví, která je šetrná, účinná a respektující naši individualitu. Cestu, která nechce jen odstraňovat příznaky, ale hledá a odstraňuje příčiny našich problémů.

Na již proběhlých besedách jsme si hodně povídaly o zdraví našich dětí i rodin. Tentokrát to, milé ženy, bude o nás. O naší vnitřní síle, která vychází z našeho zdravého těla. A o tom, kde hledat pomoc, když naše ženské zdraví někde vázne. Odpovíme si na mnoho dalších otázek:

Jakými šetrnými prostředky si můžu ulevit od menstruačních bolestí?

Jak léčit časté potíže s mikroflórou a vaginální záněty, aby se nevracely? Jak obnovit zdravé poševní prostředí? Jak na ně opět šetrně a přesto účinně?

Stejně tak někoho trápí vracející se urologické infekce, i zde mohou být dobrými pomocníky přírodní registrované léky. Které to jsou?

Jak mohu podpořit svou plodnost?  Jak porozumět jedinečnosti mé plodnosti a vědomě s ní pracovat?

Popovídáme si také o současných možnostech antikoncepce. Řekneme si mýty a fakta o hormonální antikoncepci a podíváme se zblízka na všechny další metody kontrolování plodnosti z pohledu šetrnosti a spolehlivosti.

A na závěr si řekneme i něco málo o menopauze. Jak poznám, že přichází a jak si ulevím od nepříjemností, které ji mohou provázet?

To vše včetně prostoru pro Vaše dotazy s možností konzultace s lékárnicí maminkou.

Přijďte se s námi nadechnout síly ženství a najít vlastní cestu, jak se naladit na svoje tělo. Znovuobjevit fáze svého cyklu a naučit se je prožívat v harmonii. Načerpat inspiraci k léčení svých případných problémů a nalezení  té správné rovnováhy.

S sebou si vezměte psací potřeby pro případné poznámky do připraveného materiálu, který si následně odnesete domů.

 

AKTUÁLNÍ TERMÍNY BESED:

 

 

RGB

Zajímá Tě nějaké téma ohledně zdraví nejen dětí, který na blogu není? Napiš nám, máme rády nové podněty k tvorbě článků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Štítky