Lékárnice-maminky cvičily i radily na Maminy Cup 2013

V sobotu 16. února se družstvo lékárnic-maminek zúčastnilo zimního sportovního setkání Maminy Cup 2013 v Tyršově domě v Praze. Kromě aktivní sportovní účasti se náš projekt Lékárnice jsou také maminky prezentoval svým poradním stánkem. Fialovo-zelené barvy vévodily celé akci.

Lékárnice-maminky radily a konzultovaly na Maminy Cupu s mnoha maminkami ve svém poradním stánku, který zdobila zcela nová roletka, připravené byly i letáčky o našem projektu. Překvapivě mnoho účastnic si je odneslo nejen pro sebe, ale i pro své kamarádky a do “svých” mateřských center. Během konzultací se objevily zájemkyně o alternativní medicínu. Radily jsme také ohledně kojení, jednou z našich reprezentantek byla totiž i Mgr. Petra Vávrová, certifikovaná laktační poradkyně. Velkou pozornost přitahovala možnost dohodnout si pro vlastní mateřské centum přednášku od lékárnic-maminek na předem dohodnuté zdravotní či lékárnické téma. 

Sadu 5 zlatých medailí z loňského Maminy Cupu jsme při tomto zimním setkání nerozšířily, neboť se jednalo o nesoutěžní setkání. Přesto během celého dne absolvovaly lékárnice-maminky řadu sportovních aktivit včetně dance jógy, just jhoom nebo fitjazz.  Velmi zajímavou zkušeností byla novinka spiderrap (gumy na nohy i ruce a pěkně posilovat, skákat a protahovat se). Po lehkém obědě následovala debata s populární bio-kuchařkou Hankou Zemanovou.

Milým překvapením bylo setkání s Janou Havrdovou, mimo jiné moderátorkou pořadu Sama doma a maminkou 3 svých a 2 vyvdaných dětí. Jana Havrdová totiž jen 5 dní před akcí uvítala ve zmíněném poledním pořadu České televize zástupkyni projektu Lékárnice jsou také maminky.

“Měly jsme nový billboard, letáčky a balónky. Ačkoli stál náš poradní stánek v rohu tělocvičny, přesto jsme byly nepřehlédnutelné – jak profesní reprezentací, tak cvičebními výkony!”

Mgr. Michaela Šímová

“Bylo to moc fajn, jednak setkání mezi námi a jednak mě mile překvapila opravdu příjemná atmosféra. Cvičení podobného typu mi dlouhodobě nic neříká, nic podobného běžně neprovozuju, ale bylo to fakt super, pohyb, hudba, cvičitelky, vybrali to fakt pěkně. Celý tým, který se kolem Maminy Cupu točí, je velice pozitivní a příjemný. Děti si to užily taky, nemám co dodat ;-)”

PharmDr. Jana Šolínová

“Projekt Maminy Cup chce podpořit firmy v České republice, aby na tuto akci pozvaly své firemní maminky. Mají zde možnost jednak prezentovat svoji společnost přímo v dění her, ale také posílit svoji pozici na poli zaměstnavatelů. Jsou firmou, která pečuje o své zaměstnankyně ženy a udržuje s nimi aktivní vztah, jsou firmou, které není lhostejné zdraví naší společnosti.
Česká lékárnická komora jde rozhodně dalším společnostem příkladem. Již druhým rokem vysílá na Maminy Cup své maminky a pro rok 2013 se stala aktivitou “Lékárnice jsou také maminky” hlavním partnerem projektu. Lékárnice-maminky se aktivně zapojují do sportovních soutěží a cvičení, stejně tak dobře reprezentují svoji profesi, protože ve svém nádherném poradenském koutku předávají maminkám cenné informace a rady ohledně zdraví a mateřství. Jsem velmi ráda, že se cesty Maminy Cup a lékárnic-maminek v tomto projektu scházejí, protože naše spolupráce dává velký smysl! “
Jana Kastnerová, organizátorka projektu Maminy Cup
Celému týmu, který Maminy Cup připravil, v čele s Janou Kastnerovou, děkujeme za příjemně strávenou sobotu a doufáme, že naše vzájemná spolupráce neskončí v červnu velkým a soutěžním Maminy Cupem, kde budou lékárnice-maminky opět ve svém stánku radit a konzultovat, ale bude pokračovat i do dalších let.
RGB

Zajímá Tě nějaké téma ohledně zdraví nejen dětí, který na blogu není? Napiš nám, máme rády nové podněty k tvorbě článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Štítky