Lékárnice-maminky pomáhají nejen radou

V sobotu 11. února 2011 se konal v České Lípě II. lékárnický ples, kterého se zúčastnily také lékárnice-maminky. Naším cílem bylo nejen společenské setkání s přáteli a aktivní odpočinek při tanci, ale chtěly jsme tuto slavnostní událost využít i k zisku finanční pomoci pro maminky s dětmi v tísni. To se nám nakonec i díky přispění všech účastníků plesu nadmíru podařilo.

Ředitelka Farní charity Eva Ortová přebírá na II. lékárnickém plese poukázku pro Dům Jonáš

Během lékárnického plesu probíhala tradiční tombola, jejíž celý finanční výtěžek byl věnován českolipskému Domu Jonáš – domu pro maminky s nezaopatřenými dětmi v tísni. To však nebyla jediná forma příspěvku pro azylový Dům Jonáš. Lékárnice – maminky se svými dětmi vyrobily během svého podzimního druhého setkání v Praze doslova vlastníma rukama ubrus s velkým zelenofialovým srdcem, symbolem projektu „Lékárnice jsou také maminky“. Celý symbol je na ubrusu vytvořen vzájemně spojenými otisky rukou dětí a jejich maminek.

Ubrus našel svého nového majitele

Tento netradiční ubrus byl na II. lékárnickém plese dán do dražby a celý vydražený obnos ve výši 6000,- korun byl věnován zmíněnému Domu Jonáš. Za tuto velmi zajímavou částku se stal novým majitelem tohoto jedinečného díla Mgr. Aleš Nedopil, kterému gratulujeme a především děkujeme.

Těší nás, že jsme mohly přispět i touto formou těm, kteří skutečně pomoc potřebují a jejichž životy se neubírají vždy úplně klidnými a jednoduchými cestami. Tato akce určitě nebyla poslední, maminkám a jejich dětem budeme pomáhat i nadále.

RGB

Zajímá Tě nějaké téma ohledně zdraví nejen dětí, který na blogu není? Napiš nám, máme rády nové podněty k tvorbě článků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější články

Štítky